Aké sú podmienky výkupu?

Pri výkupe mobilného telefónu, tabletu alebo smart hodiniek je v prvom rade potrebné preukázať sa platným dokladom totožnosti (občiansky preukaz alebo pas). Musíte byť plnoletý (18 rokov) a tým pádom spôsobilý na právne účely. Pri výkupe bude spísaná kúpna zmluva, v ktorej budú uvedené vaše osobné údaje a zároveň údaje o vykupovanom zariadení.

 

Pri predaji nového telefónu, tabletu alebo smart hodiniek je potrebné doložiť záručný list s údajom, že od kúpy neubehli viac ako 2 mesiace. Zariadenie musí byť zabalené v originálnej krabici s originálnym kompletným príslušenstvom. Nesmie byť používané ani javiť známky používania. Krabica môže byť otvorená z dôvodu kontroly daného zariadenia.

 

Ak sa rozhodnete pre predaj svojho zariadenia z domu, je dôležité uviesť správne všetky údaje o sebe aj o zariadení. Pri používanom mobilnom telefóne je potrebné správne ohodnotenie zariadenia. Ak sa na ňom nachádzajú ryhy či škrabance, prípadne sú viditeľné známky používania, treba to uviesť. Ak svoj mobil nadhodnotíte a neuvediete údaje zodpovedajúce skutočnosti, výkupná suma sa nebude zhodovať s tou, ktorú vám ukázala kalkulačka na stránke vykup-telefonov.sk.

 

Po tom, ako zariadenie odošlete na našu centrálu, náš technik ho skontroluje a porovná, či sa reálny stav zhoduje s tým, ktorý ste uviedli. V žiadnom prípade sa teda nesnažte obísť náš systém, nepodarí sa vám to.

 

Ak je vaše zariadenie v zlom technickom stave, predajca alebo technik nie je povinný dané zariadenie vykúpiť. To isté platí aj o starších modeloch, ktoré sa nenachádzajú v našom zozname vykupovaných telefónov. Ak si nie ste istý podmienkami výkupu, pokojne môžete navštíviť ktorúkoľvek z viac ako 50 predajní Mobilonline alebo kontaktujte nášho technika telefonicky alebo e-mailom.